Systemy dozowania

Oferowane przez naszą firmę systemy wibracyjne obejmują m.in. podajniki służące do dozowania oraz transportowania materiałów sypkich, oraz w kawałkach. Jako że proponujemy wiele modeli różniących się parametrami, istnieje możliwość precyzyjnego dopasowania urządzenia do ściśle zdefiniowanych kryteriów i potrzeb. Dostępne w naszym asortymencie podajniki można kategoryzować w następujący sposób:

  • rusztowe, wibracyjne korytowe oraz rurowe,
  • wyposażone w napęd bezwładnościowy bazujący na silnikach wibracyjnych albo napęd elektromagnetyczny,
  • podparte i podwieszane na oscylatorach z gumy i metalu marek ROSTA bądź RESATEC albo na amortyzatorach sprężonych lub gumowych.

Podajnik wibracyjny korytowy dozujący albo transportujący

Ten rodzaj podajnika wibracyjnego służy do wybierania i porcjowania materiału sypkiego. Pełni funkcję zamykającą otwór zbiorników w systemach dozowania i odmierzania różnego rodzaju wyrobów i surowców. Wykorzystuje się go także do transportu, ponieważ pozwala na przemieszenie zawartości na długości kilkunastu metrów. W razie potrzeby w rynnach wibracyjnych możemy zamontować wykładziny o podwyższonej wytrzymałości na tarcie wykonane z blachy HTK, Hardox, Castolin i z tworzyw PE i PUR.

Podajnik wibracyjny rurowy dozujący albo transportujący

Zaliczane do tej grupy systemy wibracyjne służą do pracy z surowcami w formie granulowanej i sproszkowanej, które wykazują właściwości pylące. Są powszechnie stosowane w wielu sektorach gospodarki i wyróżniają się doskonałą szczelnością oraz mobilnością. Ponieważ konstrukcja podajnika wibracyjnego rurowego ma charakter modułowy, można łatwo wstawić w nim nową rurę, wymontowując wyeksploatowany egzemplarz z kozła napędu.

Podajnik wibracyjny rusztowy

Zastosowanie tego typu systemu dozowania obejmuje instalacje kruszące i rozdrabniające materiały sypkie, dlatego montuje się go w kruszarkach, za których odciążenie odpowiada. Oczekiwany efekt zostaje uzyskany poprzez oddzielenie drobinek od surowca podlegającego procesowi kruszenia. Podajnik wibracyjny rusztowy jest używany do obróbki m.in. brył, skał, kamieni, konglomeratów czy zlepieńców. Stosuje się w nim pokłady z teowników wyposażonych w średniki albo z prętów.

Aby zapewnić długotrwałe użytkowanie urządzenia nawet w trudnych warunkach, konstrukcja jest solidna i wytrzymała. W razie potrzeby ruszty i wykładziny mogą zostać wyprodukowane ze stali o podwyższonej wytrzymałości na niekorzystne skutki tarcia. W celu precyzyjnego dopasowania podajnika wibracyjnego do specyfiki danej działalności ruszty da się ustawić w układzie zarówno jedno-, jak i wielokaskadowym.

Indywidualne dopasowanie podajnika do Twoich wymagań

Dozowanie materiałów

Oferowane przez naszą firmę systemy wibracyjne dają dostęp do podajników wszelkiego rodzaju, co ułatwia dobranie modelu do określonych wymagań i zastosowań. W razie potrzeby fachowcy tworzący zespół Cam-Sat mogą zapewnić profesjonalne wsparcie w zakupie odpowiedniego urządzenia. Gwarantujemy wszechstronną i wyczerpującą pomoc w inwestycji w wyposażenie Twojego zakładu przemysłowego.

Oto najważniejsze powody, dla których warto zamówić dostępne w naszym asortymencie systemy dozowania:

  • precyzyjna, solidna i szczelna konstrukcja z wysokogatunkowych materiałów sypkich,
  • wykonanie z komponentów najlepszych producentów,
  • bardzo dobra efektywność działania,
  • energooszczędna praca,
  • możliwość doposażenia maszyny w system odpylający i zasilacz tyrystorowy dwubiegunowy, który jest szczególnie przydatny w naważaniu.

Stół wibracyjny

Oferowane przez nas systemy dozowania obejmują również stół wibracyjny, który znajduje zastosowanie przede wszystkim w zagęszczaniu surowców suchych i wilgotnych znajdujących się w pojemnikach. W zależności od wersji urządzenie posiada pojedynczy lub podwójny napęd bezwładnościowy albo elektromagnetyczny. Poza zagęszczaniem dostępne w naszym asortymencie stoły wibracyjne służą także do transportu pojemników z zawartością. Metoda ich mocowania do blatu i typ tworzywa wykorzystanego do produkcji zależą od Twoich indywidualnych potrzeb oraz rodzaju i przebiegu czynności, w ramach których będą używane.

Technologia dozowania materiałów sypkich

Odpowiednie odmierzanie składników ma ogromne znaczenie, jeśli chodzi o wytwarzanie wysokiej jakości produktów. Wykorzystanie technologii odpowiedzialnej za dozowanie materiałów sypkich daje pełną kontrolę nad mieszaniem zróżnicowanych surowców wedle proporcji zgodnych z określoną recepturą. Na potrzeby nowoczesnych produkcji można zainwestować w dozowniki do dowolnego typu tworzywa. W tym celu zachęcamy do wyboru naszych urządzeń i kompletnych instalacji.

W przypadku wątpliwości co do zakupu urządzenia umożliwiającego dozowanie materiałów sypkich zapraszamy do kontaktu. Pomożemy dobrać najlepsze rozwiązanie zgodne z indywidualnymi potrzebami.

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z jednej z poniższych form kontaktu i przekonaj się sam, jak wiele możemy dla Ciebie zrobić.

Adres

Lubliniec, Głogowa 2a
woj. śląskie
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy!