Systemy przesiewania

Nasza oferta obejmuje różnego rodzaju systemy przesiewania, w tym takie maszyny dozujące materiały sypkie jak przesiewacze (oscylacyjne i wibracyjne, m.in. okrągłe), a także glazurowniki i kalibrowniki. Sprawdź, co mamy do zaproponowania jako doświadczony producent i przekonaj się, że warto nam zaufać!

Przesiewacze wibracyjne – oferta

Sprzedajemy wysokiej jakości przesiewacze wibracyjne o szerokim zastosowaniu w przemyśle, rolnictwie i innych sektorach, w których niezbędne jest oddzielenie sypkich materiałów od siebie. Przy ich użyciu można kategoryzować surowce, tak aby wyodrębnić jedne od drugich, uzyskując produkt końcowy o oczekiwanych parametrach i wymaganym, jednorodnym składzie. Z powodzeniem wykorzystuje się je w przemyśle chemicznym, spożywczym, budowlanym czy górniczym, czyli wszędzie tam, gdzie pojawia się konieczność uzyskania czystego, sypkiego materiału.

Ponieważ znajdujące się w naszej ofercie przesiewacze wibracyjne często pracują w trudnych warunkach, zostały wykonane z odpornych i wytrzymałych tworzyw, a zastosowane w nich mechanizmy działają niezawodnie i skutecznie. Tym samym mogą pracować efektywnie przez wiele lat, wspomagając wydajność procesu produkcyjnego. Szerokie możliwości konfiguracyjne pozwalają na dostosowanie urządzeń do indywidualnych wymagań przedsiębiorstwa. Elastyczność naszych usług polega właśnie na tym, że jako producent potrafmy dopasować sprzęt ściśle pod kątem wskazanych kryteriów i warunków panujących w zakładzie.

W naszej ofercie znajdują się maszyny dozujące materiały sypkie następującego rodzaju:

 • prostokątne,
 • okrągłe.

Omówmy oba rodzaje z uwzględnieniem ich funkcji i przeznaczenia.

Przesiewacze wibracyjne prostokątne

Prostokątny przekrój urządzenia pozwala na wykorzystanie go do kategoryzowania materiałów na co najmniej dwie grupy ziarnowe, a także do przesiewu kontrolnego albo zabezpieczającego. Ponieważ zabudowa tego rodzaju maszyn dozujących materiały sypkie może być podwieszana albo podparta oraz otwarta bądź obudowana, istnieje możliwość jej precyzyjnego dopasowania do specyfiki danego miejsca. Ponadto w sprzedaży znajdują się modele z różnorodnym napędem: z silnikami lub przekładniami wibracyjnymi albo z napędem elektromagnetycznym.

W przypadku zakupu urządzenia z obudową można wybrać wersje ze stali węglowej lub chromoniklowej, które mogą mieć sita poliuretanowe w procesach na mokro, szczelinowe stalowe, z siatki stalowej albo blachy perforowanej na sucho. Z kolei pokłady sitowe mogą być wykonane z:

 • gumy,
 • stali (plecione, zgrzewane, perforowane, rusztowe),
 • poliuretanu.

W zależności od potrzeb istnieje również możliwość doposażenia przesiewacza wibracyjnego w system domywający dla dozowania materiałów sypkich na mokro. Z kolei w przedsiębiorstwach, w których przesiewa się surowce na sitach wyposażonych w oczka o niewielkich rozmiarach, przyda się mechanizm automatycznego czyszczenia pokładów sitowych. Na uzyskanie oczekiwanego efektu pozwala zastosowanie systemu ultradźwiękowego lub specjalnych gumowych kulek montowanych poniżej pokładu sitowego.

Przesiewacze wibracyjne okrągłe

Drugim rodzajem przesiewaczy dostępnych w naszym asortymencie są modele okrągłe. Tego rodzaju maszyny dozujące materiały sypkie, których producentem jesteśmy, służą do precyzyjnego frakcjonowania i przesiewania surowców i produktów. Urządzenia zaliczane do tej grup są dostępne w wersji jedno- i wielopokładowej – w obu przypadkach istnieje możliwość zamówienia konstrukcji zarówno otwartej, jak i zamkniętej.

Oferowane przesiewacze wibracyjne okrągłe mają zwartą konstrukcję, jednak pomimo relatywnie małych rozmiarów działają bezawaryjnie i z wysoką wydajnością. Materiały sypkie odprowadzane są z reguły wysypem o pionowej budowie. Urządzenie może posiadać jeden bądź dwa napędy i jest wykorzystywane w różnych sektorach przemysłu, choć największą popularnością cieszy się w spożywczym i chemicznym. Sprawne dozowanie materiałów sypkich idzie w parze z możliwością odcedzania płynów, co jest możliwe dzięki doskonałej szczelności oferowanych maszyn.

 • wielkość od 600 do 1750 mm,
 • zwarta konstrukcja,
 • wydajne napędy o małym zapotrzebowaniu na prąd,
 • możliwość szybkiej wymiany pokładów sitowych,
 • filtracja płynów,
 • podziarno wylatujące ruchem pionowym w dół,
 • łatwość w czyszczeniu,
 • automatyczne mycie poprzez wykorzystanie gumowych kul albo systemu ultradźwiękowego.

Możliwość indywidualnego dobrania sita wibracyjnego

Oferujemy możliwość samodzielnego dobrania sita wibracyjnego lub powierzenia tego zadania fachowcom tworzącym nasz zespół. Jeśli zdecydujesz się na skorzystanie z pomocy, możesz mieć pewność profesjonalnego, rzetelnego i uczciwego wsparcia. Naszym zadaniem jest udzielenie wskazówek i zasugerowanie jak najlepszych systemów przesiewania dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb i wymagań.

Przesiewacze oscylacyjne – oferta

Innym rodzajem dostępnych w naszej ofercie maszyn dozujących materiały sypkie są przesiewacze oscylacyjne. Ich zastosowanie obejmuje przede wszystkim surowce suche, granulowane i w formie sproszkowanej, które wykazują skłonność do zagęszczania, jak np. trociny, wióry, kora czy zrębki. Działanie urządzenia przypomina ruch wykonywany podczas przesiewania ręcznego. Sercem maszyny jest układ wyposażony w napęd oscylacyjny z przekładnią pasową i dwoma silnikami elektrycznymi. Podzespołem odpowiedzialnym za efekt drgania są natomiast niewyważone masy zlokalizowane na wale napędu.

Jako producent przesiewaczy oscylacyjnych zapewniamy pełne dopasowanie urządzeń do indywidualnych potrzeb i specyfiki działalności Twojej firmy. Każda maszyna jest dokładnie sprawdzona pod kątem sprawności technicznej, co zapewnia bardzo dobrą wydajność i bezawaryjność działania. Zastosowanie starannie dobranych materiałów przekłada się na wysoką odporność i umożliwia sprawną pracę nawet w trudnych warunkach i przez wiele godzin. Równie istotna jest prostota eksploatacji, która polega m.in. na łatwej wymianie sit.

Podobnie jak w przypadku przesiewaczy wibracyjnych, modele oscylacyjne opcjonalnie mogą być wyposażone w system odpylający. Bogate możliwości konfiguracyjne pozwalają na dopasowanie urządzenia ściśle pod kątem warunków panujących w danym zakładzie i jego indywidualnych potrzeb wynikających ze specyfiki procesów przemysłowych. Obsługa jest na tyle łatwa, że można ją powierzyć pracownikom bez specjalnego przeszkolenia. Wszystko to przekłada się na duże zainteresowanie i uniwersalne zastosowanie przesiewaczy oscylacyjnych, których producentem jesteśmy.

Kalibrowniki, glazurowniki i odwadniacze wibracyjne – oferta

W naszej ofercie znajdują się również kalibrowniki wibracyjne przeznaczone do segregowania różnego rodzaju mrożonek. Proponujemy urządzenia z wieloma pokładami sitowymi, które mogą być wykonane z:

 • blachy perforowanej,
 • rusztu prętowego,
 • sita szczelinowego.

Sprzedajemy maszyny o konstrukcji zarówno podpartej, jak i podwieszanej. Podwieszenie może być wykonane z amortyzatorów sprężynowych albo gumowych bądź przegubów metalowo-gumowych ROSTA lub RESATEC. W przypadku zamówienia wersji wyposażonej w kalibrownik proponujemy takie dodatki jak m.in.:

 • podajnik wibracyjny, którego zadanie polega na rozprowadzaniu materiału i ustawieniu maszyny w stosunku do linii,
 • wysypy z możliwością zmiany kierunku wyrzucania zawartości,
 • przemiennik prądowy służący do optymalizacji wydajności pracy,
 • elektryczny hamulec silnikowy.

Glazurowniki są przeznaczone do nakładania na mrożone produkty spożywcze niewielkiej powłoki wodnej, która tworzy skuteczne zabezpieczenie przed różnego rodzaju uszkodzeniami żywności podczas przechowywania. Z kolei odwadniacze wibracyjne umożliwiają odfiltrowanie wody zarówno z artykułów żywnościowych, jak i innych powierzchni oraz materiałów, np. po płukaniu. Razem z glazurownikami pozwalają na efektywną ochronę mrożonych produktów spożywczych.

Skontaktuj się z nami

Skorzystaj z jednej z poniższych form kontaktu i przekonaj się sam, jak wiele możemy dla Ciebie zrobić.

Adres

Lubliniec, Głogowa 2a
woj. śląskie
Wiadomość została wysłana. Dziękujemy!